Перейти к содержимому


Фотография
- - - - -

Як пазбавіцца ад карэтры


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 7

#1 Julcik

Julcik

    Посетитель

  • Пользователи
  • Pip
  • 86 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Женщина
  • Город:Мінск

Отправлено 10 Март 2009 - 22:17

Спадзяюся, маё смешнае пытанне вас павесяліць ;)

Збылася мара ідыёткі - мне падаравалі крэветак, неакардынак. Жывуць у асобным маленькім акварыюме.
Вырашыла я іх парадаваць і даць ім жывой карэтры (цяпер я ўжо ведаю, што жывое яны не ядуць...).
У выніку ў акварыюме цяпер жывуць крэветкі і карэтра.

Пытанне - як пазбавіцца ад апошніх.
Падсяліць часова рыбку - страшна, бо ёсць шмат дробных крэветак. Самыя мірныя рыбкі - крапчатыя сомікі.

Яшчэ пытанне: што будзе, калі карэтру не лавіць? Яна здохне ці ператворыцца ў камароў (ці ў што яна там ператвараецца)?

#2 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 10 Март 2009 - 22:45

У мяне таксама так было, але з лягухай ;) Яна не ўсіх з'ела і праз некаторы час з'явіліся камары. Але не шмат і яны не кусацца ;) Калі лічынкі былі добрыя (жывыя, не "памятыя"), то павінны жыць ;) Злавіць карэтру ўжо амаль нерэальна.
ПС, у мяне крэветкі елі жывую карэтру... Неакарыдыны... ;)

#3 Julcik

Julcik

    Посетитель

  • Пользователи
  • Pip
  • 86 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Женщина
  • Город:Мінск

Отправлено 10 Март 2009 - 22:58

Я таксама гугліла, што мусяць есці. Тым больш, што дробненькая такая (самую дробную брала). Але не ядуць, гады ;)
Можа праз пару дзён зразумеюць.

#4 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 10 Март 2009 - 23:03

Можа яны яе не знаходзяць ;) Яна ж не пахне ;) Паспрабуйце на паверхню вады кінуць трохі сухога корма-парашка. Ён будзе на паверхні, крэветкі пачуюць пах, і пойдуць збіраць корм, а там, глядзі, і карэтру захвацяць ;) У мяне, напрыклад, заўседы лапкамі перабіраюць нешта з паверхні, калі корма сухога дам ;) А карэтра таксама звычайна зверху плавае ;)

#5 Droid

Droid

    Аквариумист

  • Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 2 173 сообщений
  • 8 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:г. Минск
  • Награды:Победитель "Наши гуппи 2007"
    Участник "Аквариумист 2007"

Отправлено 11 Март 2009 - 04:11

А механически , сачком с мелкой ячейкой ( такие выпускает Hagen под маркой Marina) не пробовали?

#6 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 11 Март 2009 - 10:39

Я таксама гугліла, што мусяць есці. Тым больш, што дробненькая такая (самую дробную брала). Але не ядуць, гады :)
Можа праз пару дзён зразумеюць.

Калі карэтра дробная, то запусьціце якую самку гупі, яна іх паесьць. Крэветкі ўсё ж разумнейшыя, яны ўцякаць будуць, а гупі будзе есьці тое, што больш дасяжна.

#7 maxby

maxby

    Помощник

  • Члены клуба
  • PipPipPip
  • 978 сообщений
  • 1 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск, Чижовка
  • Награды:*Лучшая страничка на ABA.BY -2м.

Отправлено 11 Март 2009 - 11:12

самый простой способ - запустите живородку. креветки ваши будут в безопасности. их поймать труднее, чем каретру. у меня креветки и с цихлидами (рамирезы) живут, но их (креветок) количество регулируется с лабораторной точностью. а креветосов само то кормить сухим кормом.

#8 Julcik

Julcik

    Посетитель

  • Пользователи
  • Pip
  • 86 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Женщина
  • Город:Мінск

Отправлено 11 Март 2009 - 14:51

Гупі, нажаль, няма. Нікога няма, акрамя барбусаў, 4 маленькіх скалярый і розных сомікаў.

Сачком часткова палавіла - але карэтра таксама не дурная, схавалася ў мох.
Праз нейкі час яшчэ палаўлю - можа вылезе. Прынамсі зменшыць колькасць камароў гэта дакладна дапаможа :)