Перейти к содержимому


* * * * * 1 Голосов

Дзе ловім корм паблізу Мінска?


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 35

Опрос: Самастойная лоўля корму. (24 пользователей проголосовало)

Ці ловіце Вы корм для сваех пітомцаў самастойна?

Вы не можете видеть результаты проса пока не проголосуете.
Голосовать Гости не могут голосовать

#21 Гость_Віталь_*

Гость_Віталь_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 26 Декабрь 2007 - 10:46

тел. в личку. могу пригласить.

Фішэр,
дзякую за прыемна і карысна праведзены час. Рыбсы вельмі радыя дыяптомусу. Праўда, скалярыі не адразу прасяклі тэму, спачатку не зразумелі, што да чаго. Дыяптомус, аказваецца, даволі празрысты. Затое пецыліі адразу скемілі. Дзьве самачкі пецыліяў разрадзіліся адна - у той жа вечар, другая назаўтра, як Вы і меркавалі. Я ім у адсаднік да дыяптомуса матыля даваў, ну і калі раджаць пачалі яшчэ падкінуў. Малькоў ня зьелі, самачкі адпушчаны ў агульнік. Малькі зараз лопаюць дыяптомуса зь вялікім задавальненьем. Як лічыце, адным дыяптомусам іх карміць дастаткова ці трэба яшчэ нешта даваць? Як лепш, каб дыяптомус пастаянна прысутнічаў у ёмістасьці ці перыядычна дазваляць ім зьядаць ўсё і даваць прагаладацца?

Яшчэ раз дзякую за запрашэньне. :friends:

#22 Fisher

Fisher

    Посетитель

  • Постояльцы
  • Pip
  • 86 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск, Зел. Луг.
  • Награды:Участник "Наши Гуппи 2007"

Отправлено 26 Декабрь 2007 - 12:02

Я кормлю диаптомусом малька примерно до половины взрослого размера ( харациновые, живородки). Я делаю так, чтоб корм постоянно в небольшом количестве находился в аквариуме.

#23 Гость_Віталь_*

Гость_Віталь_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 07 Апрель 2008 - 11:24

Калі каму цікава. Пацяплела, разьвёўся цыклоп (дробны). Так што, хто ведае мясьціны, можаце выяжджаць за кормам. Таксама паявілася дафнія (а можа і не зьнікала, хаця яе пакуль вельмі мала - асобныя экзэмпляры). У мяне месца "рыбнае" аказалася ў 500 метрах ад хаты. :beach: Праўда, паверхня вады 20-30 м2 і да сярэдзіны лета наўрад ці дацягне (высахне), хаця ўсё залежыць ад надвор'я...

#24 Гость_Віталь_*

Гость_Віталь_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 25 Апрель 2008 - 13:57

Пры лоўлі цыклопа часьценька пападаюцца трытоны (у сярэднім на кожных 10 узмахаў сачком - 1 трытон). Я іх выпускаю. Але можа каму патрэбныя... абсалютна бясплатна. :rolleyes:

#25 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 07 Август 2008 - 20:18

Ну теперь и у меня есть "лужа" с кормом. Сегодня наобум нашел : вспомнил, что где-то когда-то в деревне возле поля был искусственный водоем. Пошел искать, а чтобы найти нужно было пройти через 2-х метровую крапиву, а я в майке... Ну да ладно, главное, что нашел. Корма не много, но прокормить своих формоз (их число перевалило за 20) хватит на пару дней. Основной корм - циклоп, далее чертик. В банке оказались гладыши, личинки стрекоз и какие-то червячки (когда покупаешь живого мотыля, то там они тоже есть - как глисты, белые такие, брр ...). Сейчас пойду кормить, дезинфицировать не буду, рыбы там нет :)

Изображение

А еще попались какие-то зеленые личинки комаров :
Изображение

Сообщение отредактировал Pingvin: 07 Август 2008 - 20:24


#26 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 07 Август 2008 - 20:36

Как-то без ажиотажа отреагировали формозки - видно привыкли, что науплии артемии плаваю ели-ели, а тут, чтобы покушать, нужно догнать. :) Зато пецилии и скалярии воскликнули УРА! при кормежке. Кстати, последние, даже новорожденных артемий кушают, а говорят, крупная рыба не будет есть мелкий корм :)

#27 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 08 Август 2008 - 09:29

Ну теперь и у меня есть "лужа" с кормом. Сегодня наобум нашел : вспомнил, что где-то когда-то в деревне возле поля был искусственный водоем. Пошел искать, а чтобы найти нужно было пройти через 2-х метровую крапиву, а я в майке... Ну да ладно, главное, что нашел. Корма не много, но прокормить своих формоз (их число перевалило за 20) хватит на пару дней. Основной корм - циклоп, далее чертик. В банке оказались гладыши, личинки стрекоз и какие-то червячки (когда покупаешь живого мотыля, то там они тоже есть - как глисты, белые такие, брр ...). Сейчас пойду кормить, дезинфицировать не буду, рыбы там нет :(
А еще попались какие-то зеленые личинки комаров :

Я думаю, гэта таксама чэрцікі, там проста вада, хутчэй за ўсё, квітнее, вось яны і набраліся зелені.
Корм варта было падзяліць на фракцыі. Я звычайна прапускаю праз сіта, каб толькі дафнія і цыклоп маглі пралезьці, а рэшту выкідваю. Фармозам можна драбнейшую фракцыю, а скаляркам - буйнейшую. А ад сьмецьця каб пазбавіцца праз якое-небудзь грубае сіта трэба прапусьціць.

Сообщение отредактировал Вітáль: 08 Август 2008 - 09:30


#28 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 08 Август 2008 - 09:56

Праўда, паверхня вады 20-30 м2 і да сярэдзіны лета наўрад ці дацягне (высахне), хаця ўсё залежыць ад надвор'я...

Лета за сярэдзіну пераваліла, а вадаём яшчэ мае месца быць (з летам нам не пашанцавала, як бы яго і не было).

Сообщение отредактировал Вітáль: 08 Август 2008 - 09:56


#29 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 08 Август 2008 - 10:36

Я думаю, гэта таксама чэрцікі, там проста вада, хутчэй за ўсё, квітнее, вось яны і набраліся зелені.


Але ж другія былі нармальныя ;)

Корм варта было падзяліць на фракцыі.


Прапусціў праз 2 розныя сіты (ўжо пайшоў ставіць ваду на кіпень) і рашыў, што сення пакармлю ўсіх цыклопам, бо вельмі дрэнна аддзяляць смецце ад буйных чорцікаў. :(

#30 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 08 Август 2008 - 10:37

з летам нам не пашанцавала, як бы яго і не было


Гэта праўда, але твой вадаем з'явіўся ад снегу ці нам есць якая крыніца ?

#31 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 08 Август 2008 - 13:16

Але ж другія былі нармальныя :(

Іншыя былі яшчэ невялікія. Ці ёсьць вялікія і незялёныя (калі так, то можа яны недзе пераважна ў цяньку дыслакаваліся большасьць часу).

Прапусціў праз 2 розныя сіты (ўжо пайшоў ставіць ваду на кіпень) і рашыў, што сення пакармлю ўсіх цыклопам, бо вельмі дрэнна аддзяляць смецце ад буйных чорцікаў.

А навошта кіпень?
Чэрцікаў, насамрэч, цяжка аддзяліць ад сьмецьця, яны не могуць самі пакідаць сьмецье, як матыль ці трубачнік. Карэтру таксама цяжка ачысьціць.
Калі чорцікі не асноўны кампанент вылаўленага корму, то я б іх навогул выкінуў. Дарэчы, з чорцікаў вылупляюцца якраз камары-піскуны, якія кусаюцца.

#32 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 08 Август 2008 - 13:18

Гэта праўда, але твой вадаем з'явіўся ад снегу ці нам есць якая крыніца ?

Нават ня ведаю, крыніцы там ніякай няма, вада ад сьнегу і дажджоў, а сама яма - :( , хто яе ведае, можа і натуральнага паходжаньня, бо неглыбокая.

#33 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 08 Август 2008 - 15:18

Ці ёсьць вялікія і незялёныя


Есць, звычайныя піскуны.А можа гэтыя лічынкі - другі від камароў?


А навошта кіпень?


Кіпень, каб зрабіць дэзінфекцыю дуршлака і сіта (бо гэтымі прадметамі карыстаемся на кухні )

Чэрцікаў, насамрэч, цяжка аддзяліць ад сьмецьця, яны не могуць самі пакідаць сьмецье, як матыль ці трубачнік. Карэтру таксама цяжка ачысьціць.


А у цябе там, у лужыне, есць трубачнік і карэтра? Я проста не капаў іл, бо лічыў, што там не будзе трубака (недзе чытаў, што водзіцца ен у сцеках ад кароўнікаў). Ці паспрабаваць? ;)

Калі чорцікі не асноўны кампанент вылаўленага корму, то я б іх навогул выкінуў.


Так і зрабіў :(

#34 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 08 Август 2008 - 15:48

Есць, звычайныя піскуны.А можа гэтыя лічынкі - другі від камароў?

Тэарэтычна магчыма.

Кіпень, каб зрабіць дэзінфекцыю дуршлака і сіта.

Не, для гэтых спраў лепш мець асобныя.

А у цябе там, у лужыне, есць трубачнік і карэтра? Я проста не капаў іл, бо лічыў, што там не будзе трубака (недзе чытаў, што водзіцца ен у сцеках ад кароўнікаў).

Не, трубачніку няма, карэтра, чэрцікі матыль трапляюцца асобнымі экзэмплярамі. Трубачнік любіць хоць і брудную але праточную ваду.

#35 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 08 Август 2008 - 16:07

Не, для гэтых спраў лепш мець асобныя.


Калі сення пайду, то возьму ў весцы непатрэбныя :)

Трубачнік любіць хоць і брудную але праточную ваду.


Эврыка! Чаго адразу не дайшло да мяне? Я ж ведаю брудную канаву, можа там што знайду :)

#36 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 08 Август 2008 - 22:25

Как я сегодня ходил за кормом смотрите тут