Перейти к содержимому


Фотография
- - - - -

и снова про фильтры


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 41

#41 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 10 Февраль 2009 - 11:56

Здравствуйте! Благодаря Вітблю, изготовила таки новую конструкцию, испытываю. Но пока могу сказать, что поток воды однозначно виден.

Делала так: обрезала пластиковую бутылку, спаяла три 20-ти кубовых шприца, в получившуюся трубку вставила распылитель. В бутылку положила керамику, потом поролон, сетку. Вот и все, кстати, делать гораздо проще, чем предыдущую «модель».

Сьвета, брава!

Ёсьць толькі некалькі касьметычных заўваг. Па-першае, распыліцель занадта тоўсты. Ён перакрывае амаль цалкам трубку. З-за гэтага ток вады паміж распыліцелям і сьценкамі трубкі (а, значыць, і ў самой трубцы) пагаршаецца. Замест гэтага распыліцеля-каменьчыка трэба ўзяць меншы, альбо нават зусім без каменьчыка можна пакінуць (так, магчыма, яшчэ лепшы паток будзе, толькі булькаць будзе не так благагучна). Дарэчы, з гэтаю ж мэтаю варта было б трубку ад кампрэсара завадзіць ня зь верху (бо так яна перапыняе паток вады), а зьнізу, зрабіўшы невялікую адтулінку паблізу дна бутэлькі, прапусьціўшы трубку праз гэтую адтулінку, яе можна завезьці ў шпрыц, на канец можна дзець маленькі каменьчык, а можна і так пакінуць. Па-другое, мне здаецца , што кераміка крупнаватая, але гэта ўжо нюансы. Па-трэцяе, я б параіў бутэльку ўзяць з цёмнага пласьціку (каб водарасьцямі кераміка не зарастала). Па-чацьвертае, можа, керамікі мнагавата (я маю на ўвазе прапорцыю: кераміка/паралон)? Чым менш паралону, тым хутчэй ён будзе забівацца.

Ёсьць яшчэ прапанова па ўдасканаленьню:
Прикрепленный файл  untitled.GIF   2,46К   1 Количество загрузок:

Сообщение отредактировал Вітáль: 10 Февраль 2009 - 12:01


#42 svet@

svet@

    Посетитель

  • Пользователи
  • Pip
  • 19 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Женщина
  • Город:Минск, Запад

Отправлено 10 Февраль 2009 - 12:33

Спасибо, Вітáль.
Согласна практически со всеми коррективами. Первый блин, как говорится :)

Па-першае, распыліцель занадта тоўсты. Ён перакрывае амаль цалкам трубку. З-за гэтага ток вады паміж распыліцелям і сьценкамі трубкі (а, значыць, і ў самой трубцы) пагаршаецца. Замест гэтага распыліцеля-каменьчыка трэба ўзяць меншы, альбо нават зусім без каменьчыка можна пакінуць (так, магчыма, яшчэ лепшы паток будзе, толькі булькаць будзе не так благагучна).Дарэчы, з гэтаю ж мэтаю варта было б трубку ад кампрэсара завадзіць ня зь верху (бо так яна перапыняе паток вады), а зьнізу, зрабіўшы невялікую адтулінку паблізу дна бутэлькі, прапусьціўшы трубку праз гэтую адтулінку, яе можна завезьці ў шпрыц, на канец можна дзець маленькі каменьчык, а можна і так пакінуць.

Распылитель покупала не я(заболела), так что пока какой привезли. Трубку завела, как побыстрее, хотелось хоть что-нибудь сделать, чтобы посмотреть работу фильтра, а вообще конечно так хуже.

Па-другое, мне здаецца , што кераміка крупнаватая, але гэта ўжо нюансы.

Про керамику даже не знала, что бывают разные размеры, что предложили на рынке, то и купила :(

Па-трэцяе, я б параіў бутэльку ўзяць з цёмнага пласьціку (каб водарасьцямі кераміка не зарастала).

Бутылку вообще хочу зеленую.

Па-чацьвертае, можа, керамікі мнагавата (я маю на ўвазе прапорцыю: кераміка/паралон)? Чым менш паралону, тым хутчэй ён будзе забівацца.

Поролон еще и урезала, был очень толстый, не знала, что такой быстрее забивается, да еще эта гонка за большим количеством субстрата..

Вообщем посмотрю пока, как этот работает, а попозже обязательно подправлю. Еще раз спасибо ;)