Перейти к содержимому


Фотография
* * * * - 3 Голосов

Мои цихлиды


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 107

#101 wader

wader

    Kонсультант

  • Члены клуба
  • PipPipPipPipPip
  • 2 691 сообщений
  • 102 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск
  • Награды:Аквариумист 2008
    Лучшая статья 2009 -2м.

Отправлено 13 Январь 2009 - 17:33

Ну я насчет аэрлифтного фильтра и писал. Кстати, у меня сейчас лежит такой фильтр. В ближайшие пару месяцев не планирую использовать.
Так что, если надо, могу оддолжить.

#102 Галина

Галина

    Постоянный посетитель

  • Пользователи
  • PipPip
  • 138 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Женщина
  • Город:Сокол - Минск

Отправлено 13 Январь 2009 - 18:02

Ну я насчет аэрлифтного фильтра и писал. Кстати, у меня сейчас лежит такой фильтр. В ближайшие пару месяцев не планирую использовать.
Так что, если надо, могу оддолжить.

Спасибо большое, я люблю иметь свое оборудование. Так и думала, что проблема в фильтрации. Буду что-то решать и делать.

#103 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 13 Январь 2009 - 19:01

Спасибо большое, я люблю иметь свое оборудование. Так и думала, что проблема в фильтрации. Буду что-то решать и делать.

А яшчэ лепш, Галіна, трымаць маляў у аквасе, заросшым якой-небудзь доўгасьцябелькай, напрыклад, эладэяй. У такім акварыўме аб'ёмам 30 л мінулым летам лёгка падняў каля 200 галоў скалярый да прадажнага памеру (па меры падрастаньня, праўда, самыя буйныя ўхадзілі ў магазін), але... Падмены рабіў спачатку раз у тыдзень па трэці аб'ёму, затым два разы на тыдзень, галоўным чынам, каб пазбавіцца ад экскрэментаў, па нітратам, я думаю, і так усё было Ок...
Трэба адзначыць, што паколькі справа была летам, асьвятленьня хапала (акварыўм на падваконьніку), то ўсё азотутрымліваючае зьлізвалася расьлінамі яшчэ да этапаў нітрыфікацыі да нітрытаў і тым больш нітратаў. Зараз, калі захочаце дакінуць расьлін у вырасны акварыўм, забясьпечце таксама нармальнае асьвятленьне і аэрацыю (ноччу). Так, і карміў я толькі жывой дафніяй (рэшткаў корму не заставалася), што, ў прынцыпе, эквівалентна Вашым уборкам пасьля кармленьня.

#104 wader

wader

    Kонсультант

  • Члены клуба
  • PipPipPipPipPip
  • 2 691 сообщений
  • 102 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск
  • Награды:Аквариумист 2008
    Лучшая статья 2009 -2м.

Отправлено 13 Январь 2009 - 19:41

Так, і карміў я толькі жывой дафніяй (рэшткаў корму не заставалася), што, ў прынцыпе, эквівалентна Вашым уборкам пасьля кармленьня.


Не совсем так - дафния еще и сама отфильтровывает бактерий. Выполняет функцию биофильтра.

#105 Droid

Droid

    Аквариумист

  • Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 2 173 сообщений
  • 8 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:г. Минск
  • Награды:Победитель "Наши гуппи 2007"
    Участник "Аквариумист 2007"

Отправлено 13 Январь 2009 - 20:17

Выращивать малька малавийцев с длинностебелькой можно и даже полезно в плане разнообразия рациона малька . С одной оговоркой -если длинностебельки не жалко. Да и длинностебелька, на мой взгляд , должна быть плавающей , т.к. намного проще чистить гигиенический аквариум, чем аквариум с грунтом.

#106 Галина

Галина

    Постоянный посетитель

  • Пользователи
  • PipPip
  • 138 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Женщина
  • Город:Сокол - Минск

Отправлено 13 Январь 2009 - 22:15

т.к. намного проще чистить гигиенический аквариум, чем аквариум с грунтом.

вот-вот. Хотела я сначала и грунт засыпать и растения посадить, но потом почитала (и квалифицированные люди сказали), что аквариум для малька - гигиенический - должен быть без грунта.

#107 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 13 Январь 2009 - 22:35

Так, правільна напісалі, з грунтам праблем многа. У мяне - без грунту, а расьліны - гіграфіла івалісная, але тады не было яшчэ вадзяной чумы ў мяне, зь ёю яшчэ прасьцей усё, ёй грунт не абавязковы, а гіграфіла на перасьвеце выяжджала (на лішку сьвятла) і з функцыяй фітафільтру спраўлялася, тым ня менш, на ўра.

Сообщение отредактировал Вітáль: 13 Январь 2009 - 22:35


#108 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 13 Январь 2009 - 22:37

Не совсем так - дафния еще и сама отфильтровывает бактерий. Выполняет функцию биофильтра.

Абсалютна верна, але ў маім выпадку яны не пасьпявалі. :D іх вынішчалі хв. за 15 самае большае.

Сообщение отредактировал Вітáль: 13 Январь 2009 - 22:38